Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční přání Martina Šimůnka

13. 4. 2007

Velikonoce 2007

  To slovo samo o sobě v každém z nás vyvolává pocit příchodu všeho nového. Dnes ráno jsem šel se svým psem přes údolí na protější skálu. Tam, kam chodíváme o svátcích, tam, kde stojí opuštěný uschlý starý strom a tam, kde člověk hledá odpovědi, na které mu nikdo neodpovídá. O Štědrém dnu věšíme na starý moudrý strom s dětmi ovoce a zeleninu pro zvířátka a tím uctíváme to nejcennější co lidé mají – přírodu. Dnes jsem do staré, rozpraskané kůry zasadil kvítek fialek. Pak jsem si sedl pod ten starý strom a poslouchal, jak ptáci vykřikují příchod jara, v údolí šumí potok a můj pes  mi packou přistrkává svůj kamínek. Na obloze se vyhouplo z mraků sluníčko a já měl pocit šťastného rána. Cestou k domovu zpět přes údolí jsem nasbíral ještě pár kvítků fialek, které jsem místo výprasku pomlázkou dal všem dívkám a ženám doma.

  Teď sedím nad tímto dopisem a těmito stránkami, které ve mne stále vyvolávají smíšené pocity a na ranní štěstí jsem zapomněl. Už jsou to dva roky od doby, kdy se na veřejnosti objevilo moje obvinění z několika trestných činů. Dlouho jsem žil v přesvědčení, že jsem schopen vše utajit a že se mi podaří neustále ovlivňovat své blízké i vzdálenější okolí. Vždy jsem se snažil, abych na veřejnosti svoji osobu prezentoval jako obětavého, ochotného a nezištného trenéra. Dlouhou dobu vše vycházelo podle mých představ, ale já ve skrytu duše věděl, že jednou vyjde pravda najevo.

  Během soudních procesů se mi podařilo vytvořit image nespravedlivě obviněného. V domnění, že tím můžu ovlivnit soudní rozhodnutí. Byl to další z mých životních omylů.

  Dnes si již uvědomuji, kolik lidí jsem zklamal, jak jsem zostudil rodinu a zklamal své blízké. Schovávám se jako zbabělec za své nejbližší, bojím se podívat pravdě do očí a alespoň částečně odčinit zlo, jež jsem ve své hlouposti způsobil. Vím, že se nemůžu skrývat donekonečna, a že dříve či později budu dopaden, ale nenacházím v sobě dostatek síly a odvahy odpykat si spravedlivý trest.

     Krásné Velikonoce ,odsouzený Martin Šimůnek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sex je zdravý!

(Jiří Matucha, 26. 4. 2011 0:38)

může se to stát každému trenérovi

(breakdance, 11. 4. 2008 12:26)

který hlupák tohle napsal? pochybuju o tom, že ten člověk na tréninky chodil a že vůbec ví o čem mluví.. nemá ponětí o tom co je cvičení, co je to žít pro sport, kdyby to věděl, tak takové hovadiny nikdy nevypustí.. ať si zkusí trénovat děti, tohle se může stát každému trenérovi!!!!! dospívající zklamané dívky jsou schopné bohužel různých věcí, sám jsem to poznal na vlastní kůži a šlo jen o hloupou pomstu puberťačky, která nedostala co chtěla. naštěstí to skončilo jen u falešných profilů a lží na internetu, ale kdybych ji trochu popíchnul, tak jsem si jistý, že udělá to samé co tereza.

může se to stát každému trenérovi

(breakdance, 11. 4. 2008 12:25)

který hlupák tohle napsal? pochybuju o tom, že ten člověk na tréninky chodil a že vůbec ví o čem mluví.. nemá ponětí o tom co je cvičení, co je to žít pro sport, kdyby to věděl, tak takové hovadiny nikdy nevypustí.. ať si zkusí trénovat děti, tohle se může stát každému trenérovi!!!!! dospívající zklamané dívky jsou schopné bohužel různých věcí, sám jsem to poznal na vlastní kůži a šlo jen o hloupou pomstu puberťačky, která nedostala co chtěla. naštěstí to skončilo jen u falešných profilů a lží na internetu, ale kdybych ji trochu popíchnul, tak jsem si jistý, že udělá to samé co tereza.

Pro Martina S. a brachu

(Zuzana Holcapkova -Koubova, 16. 11. 2007 10:50)

Teda kluci fakt vše co Honza tady napsal je super a ma ve všem pravdu.Zdravím všechny a jdu se raději bavit někam jinam.Tohle je fakt síla!!!

pro admi.

(Zuzana Holcapkova -Koubova, 16. 11. 2007 7:43)

Mila Lucie ty jsi asi neustale dítě a hloupa pubetačka?!A to už by jsi vlastně měla byt zrala žena že?!Pěkně jsi se tu zesměšnila!!!

Pro Lucii

(admin, 10. 5. 2007 16:48)

Jak může být někdo takhle hloupý. až jednoduchý, to je opravdu s podivem. Nedokážeš ani správně přečíst psaný text, natož ho interpretovat. Řekl bych, že jsi ze sebe udělala osla.

blbost

(Lucie, 10. 5. 2007 10:05)

Nevěřím že tohle psal sám Martin...nikdo to nemůže vědět!!!To si mohl kdokoliv vymyslet a zejména ti kteří jdou hrubě proti němu!Napsat takovéhle podezřelé přiznání a rozeslat to všem kamarádům..ha,ha..to je prostě BLBOST!

pro blechu

(admin, 30. 4. 2007 12:15)

Díky za vysvětlení, myslel jsem si, že takhle nějak podobně to asi bylo. Odůvodnění rozsudku muselo, alespoň některým lidem, otevřít oči. Zhruba podobně jsem k tomu dospěl i já, ale výrazně dřív. V každém případě jsem si udělal závěr až poté, co jsem si získal všechny možné a dostupné informace. A to, bohužel, z vás udělal málokdo. První reakce okolí Šimůnka, bylo přesvědčení o jeho nevině a odsouzení aktérek případu. Bez rozmyslu a bez důkazů. Byly udělány a řečeny věci, které už nejdou vzít zpátky, bohužel.
Netuším, zda se MŠ má dobře nebo špatně. Je mi to jedno. Stejně je mi jedno, jakým způsobem bude probíhat jeho výkon trestu. V podstatě mi to nezajímá a vážně je mi to lhostejné. To je jeho problém, způsobil si ho sám a sám si ho musí umět vyřešit. Tady nešlo o nějakou nešťastnou náhodu či chybu, ale o jeden z nejodpornějších trestných činů, které lidská společnost zná. A za to musí nést následky. Zatím před zodpovědností zbaběle utíká.
Tvoje naděje či přání jak se někdo někomu omluví, vidím jako, mírně řečeno, naivní a pošetilé. Ale bylo by to hezké.
Ještě jednou díky za otevřenost.

pro blecha

(pawn, 27. 4. 2007 9:20)

Máš pravdu, pan MŠ je v první řadě nevyzrálá osobnost. Hezky bylo také vyjádřeno, že on a další nejsou schopni pochopit, jak jsou jeho činy závažné (proč jsou společností pronásledované). Spousta lidí, kteří páchají různou trestnou činnost mají ale obdobný problém (zlehčují si v mysli to, co dělají). Nejvíce lze zazlívat panu MŠ jednání vůči TK poté, kdy mu již byla na obtíž a jednání jeho a jeho podporovatelů po vypuknutí kauzy. To byl naprostý hnus. Lidem kolem něho pak lze zazlívat, že mu svým přístupem vše umožnili. Zdá se, že se vcelku shodneme. Teď jen doufám, že pan MŠ brzy nastoupí svůj trest.

pro blecha

(Pepa, 26. 4. 2007 12:58)

Také vím o případu a měl bych možná pár postřehů. Podle mě není podstatné, zda si to odsouzený uvědomuje nebo ne. Podle mě je podstatné jak reaguje jeho okolí. Jestliže budeme mluvit o lynčování, pak si myslím, že hlavně lynčované byly ty holky a jejich okolí. Lynčovali hlavně dospěláci. Máte pravdu, holky s oddílu to těžko mohly pochopit tak, aby měly vyhraněný názor. Každý má na svůj názor svaté právo. Být ale v jejich postavení, nejdříve bych asi u soudu vyslechl všechny zainteresované, vyslechl rozsudek a pak učinil závěr. Lynčování "dětí" tak, jak je uveřejněno na stránkách obžalovaného je strašné. Přesně ti, kdož u soudu byli, znali zdravotní stav TK, byli schopni psát o alkoholičce, drogově závislé lhářce, která se může pokusit o sebevraždu? Máte pocit, že jsou tyto stránky stejně. Já opravdu ne. Nechci mluvit o pomstě, ale je dobře, že se zde tato polemika projevila, byť s rozdílnými pohledy na jednotlivé události. Určitě jsem pesimista a nevěřím na omluvy. Nicméně, jak je možné, že hlavní představitelé ČGS v čele s paní Kalašovou napíšou bláboly na jeho stránky aniž by se zdržovali promluvit s druhou stranou. To je špatné, protože ti dospělávi jsou tam kvůli dětem a ne děti kvůli nim. Paní Kalašová určitě musela souhlasit s vyhazovem holek, které svědčily pravdu. To znamená, že nebyly ani pro ani proti. Prostě řekly, co věděly. Pochvala? Vyhazov za tichého mlčení TJ Bohemians. Kde to jsme? Kam jsme se to z výchovou sportovců dostali? A ti samí funkcionáři, kterým se platili výlety po Evropě jsou tam pořád. To je to hrozné. Proto si myslím, že na těchto stránkách ani tak nejde o lynčování. Spíš o to, že je dán prostor k jiným názorům. Ty mohou být posuzovány všlijak, ale hlavně se zde mohou napsat. Ti lidé, kteří holkám věřili a věří mají konečně šanci se vyjádřit. Tak to beru.

pro pawn

(blecha, 26. 4. 2007 12:19)

No, musim uznat, ze to je pravda. Nikomu ale nerikam, aby ho litoval - rekla jsem jen, ze je ho lito mne, a ze se mi nelibi to lyncovani. A k tomu, jestli vedel, nebo nevedel, ze dela neco spatneho: samozrejme ze vedel, ze to, co dela, se nema, ze se to nedela, ze je to trestny cin. Ale vnitrne podle me tak uplne nechape, proc. Je totiz na urovni pubertaka. Stejne tak jako sverenci, kteri ho podporuji. Oni totiz moc dobre vedi, ze nebyl normalni, ze se choval zvlastne, a to neni zadny dohad, vim to primo od nich. Jenomze nechapou, co je na tom vlastne tak hrozneho. Ve svem mladi jeste nechapou ty dusledky. Takze vsichni shodne tvrdi, jaky je to bajecny clovek, protoze to, co delal, i kdyby pripustili, ze to muze byt pravda, se jim nezda tak hrozne. Snad jsem to vyjadrila srozumitelne. Ale je fakt, ze to chovani k Tereze, kdyz vsechno vyplulo, to, ze by snad sel pres mrtvoly, jen aby si uhajil tu image svateho trenera, ktery udelal tolik dobreho pro nasi vlast... to je fakt odporne, s tim souhlasim a tak Vam davam za pravdu.

Pomsta?

(pawn, 26. 4. 2007 8:08)

Jak kdo s čím zachází......, na hrubý pytel.......je to pomsta? Trest nemá v trestním zákoně účel odplaty, ale musí být přiměřený. Pan MŠ měl na výběr, když se rozhodl zneužívat nezletilé dívky. Ovlivňuje ho samozřejmě vrozená sexualita, ale není pravda, že by něvěděl, že dělá něco špatného. O tom svědčí to, jak se snažil celou věc zakrývat. Pokud by jednal naivně a otevřeně, snad by se dalo ho politovat, uvažovat o tom, jestli nebyl zamilován, ale takto? Jak s TK nakonec zametl - to už vůbec nesouvisí s jeho problémy v oblasti sexu ale celkově s jeho osobností - vše jen pro mé uspokojení. Dobrá, ale pak musí počítat s tím, že přijde tvrdý trest - protože jen ten je spravedlivý vzhledem k následkům na poškozené, která byla ještě dítě a přitom byla negativně ovlivněna na celý život. Mám ho snad politovat za to, že se nyní chudák musí skrývat, aby nešel do vězení? Ne. Pokud se není schopen (já to již neočekávám)podívat na svět také trošku jinýma než svýma ubrečenýma a sobeckýma očima, nezaslouží sebemenší lítost. Nástup trestu není odplata ani pomsta, je to spravedlivý následek jeho činů. Souhlasím s tím, že v tomto případě byly zcela zničeny dva životy - rozdíl mezi nimi je v tom, že TK neměla kvůli vychytralému a neustálému působení pana MŠ šanci. On ji měl a on je vinen za zničení jejího i svého života.

pro admin.

(blecha, 26. 4. 2007 0:21)

Na anonymitu máme tedy rozhodně názory rozdílné, ale nedělám si naděje, že bych s Vámi pohla, tak to nechme. Jen jedno ještě musím říct, co mi vadí: Vy jako administrátor vidíte zřejmě velmi dobře, kdo z jaké IP adresy sem nejčastěji zavítá. Ostatně se netajíte tím, že to sledujete. To znamená, že o nás běžných návštěvnících víte víc než my o Vás. Proto se tu necítím úplně bezpečně, v dokonalé anonymitě. Z diskutujících jste tu úplně anonymně jen Vy. Teď nemyslím, že byste věděl, kdo ve skutečnosti jsme, ale aspoň víte, jak často sem chodíme, jaké přezdívky se vážou k jedné adrese atd. (Sice stejně myslím, že vím, kdo jste, ale třeba se pletu.)
Co se týče mé změny názoru, nebudu popisovat podrobnosti, ale první důležitý krok bylo asi odůvodnění rozsudku. Dokud na webu nebylo, zdálo se všechno jednoznačné. Pak ho tam konečně dali - ovšem v takovém formátu, že se dalo dost špatně číst a málokdo si s tím asi dal tu práci. Já ano a od té doby bylo naprosto jasné, že Šimůnek rozhodně není bez viny. Pak už stačilo znovu a s chladnou hlavou prostudovat Sokolovo odvolání a člověk najednou zjistil, že věty, které se na první pohled zdají tak jasné a dokonalé, jsou při bližším zkoumání jenom "vařením z vody". Pak toho bylo ještě mnohem víc, ale to už bych musela použít jména (ani ne tak svoje jako cizí).
Jo a ještě k té pomstě. Píšete, že tuhle Vaši pomstu, když to tak budeme nazývat, by mohl skončit nástup odsouzeného k výkonu trestu. To je mi hodně nesympatické. Vy si myslíte, že se má dobře? Děláte, jako by si kdoví jak užíval. Víte co to je, denodenně se bát? Nemoci vyjít ven, nikomu nedůvěřovat? Už to je svým způsobem vězení. Jasně, že zločinci nemůžou vězení uniknout - neříkám, že by do toho vězení jít neměl. Ale vy se vyloženě těšíte, až bude trpět. Nemůžete se dočkat, až bude zoufalý, až ho tam budou šikanovat, až se z něj pod vlivem ostatních vězňů stane ještě horší člověk, než je. Jestli je to tak, potom se nikdy nedohodneme. Já naprosto souhlasím s tím, že co udělal je hrozné. Ale že bych tak prahla po krvi? Ne. I přes to všechno je mi ho líto. Souhlasím s tím, že by už bylo na čase slyšet nějakou omluvu, sebereflexi atd. Čekám napjatě, až se něco takového na Šimůnkově webu objeví. Jsem asi utopista, ale čas od času se tam jdu podívat, jestli se něco nehnulo. Kdyby se Šimůnek konečně přiznal... omluvil se všem, že je vodil za nos... (o omluvě poškozeným nemluvím, protože tu by stejně nemyslel upřímně - podle mě ještě pořád nechápe, proč to, co dělal, je trestný čin), a kdyby pak všichni trenéři, svěřenci a rodiče viděli, jak se nechali zmanipulovat... A kdyby se ti všichni omluvili poškozeným... Ó, to by bylo krásné. Na tohle já čekám, i když se třeba nedočkám. Ale nečekám na Šimůnkův nástup trestu. Ten mě radši nezajímá, protože je mi špatně z toho, co mu tam budou dělat. Když někdo někomu ublíží, tak to ješte neospravedlňuje nikoho jiného dělat mu to samé. Což vy si zřejmě nemyslíte.

pro admi

(Jan Šimůnek - bratr, 25. 4. 2007 20:54)

Tomu bych rozuměl. Stránky odsouzeného a stránky ublýžených. To by bylo demokratické. A každý tábor by si psal co je mu rádo a neříkal, že ten druhý je blbec nebo fanatik. Ale ty tvoje stránky s demokracií nemají nic společného. Tak že si užij těchto stránek.A komu věřím? V této kause nikomu a ničemu. Pomsta to je fakt trefný výraz, tomu věřím.

pro Jendu - bratra

(admin - ilegální autor, 25. 4. 2007 18:34)

Bratře, bratře, právu a soudům nevěříš? A bráškovi ano? A co tě k tomu vede, smím-li se ptát? A věř, že pokud bych neznal celý případ podrobně a navštívil stránky odsouzeného, určitě bych se postavil na jeho stranu. A vo tom to je, ty demokrate.

pro blechu

(admin, 25. 4. 2007 18:26)

Napřed anonymita: obecně platí, že anonymní je celý net a pokud někomu dojdou argumenty, volá po jménech ev. po správné gramatice apod. K čemu je dobrý, že tady napíšu, že jsem Václav Klaus nebo Božena Němcová?
Podstatný je názor jako takový a ostatní je k prdu. Proč si myslíš, že je to jeho bratr, třeba je to jeho švagrová,kamarád, někdo docela cizí....atd. A tím bych tuto debatu rád ukončil.
Kontakt jsem zde nenechal úmyslně. Nechci něco řešit přes emaily, ale rovnou tady, veřejně.
Touha po pomstě: nazývejme to třeba takto, nebo odvetou, je to možné. Postavím-li však na jednu stranu Martina Šimůnka s jeho ekipou a na druhou stranu dotčené dívky, a to dotčené přímo či nepřímo, jejich rodiče a to čím si museli projít, nemám s výrazem pomsta žádný problém. Pokud se stádo dospělých jedinců doslova vrhne na pár nezletilých dětí, ať už v zaslepenosti, hlouposti nebo aby ochránili své zájmy, pokud jsou ochotni lhát před soudem a to naprosto evidentně, pokud jsou ochotni odepsat zdraví či dokonce život jednotlivce, potom nevidím jeden jediný důvod ke shovívavosti. Za celou dobu trvání této kauzy, jsem neslyšel slůvko omluvy, politování, nějaké sebereflexe. Slyšel jsem urážky, nadávky, sprostoty. Tak to klidně nezývejme pomstou. A samozřejmě existuje způsob jak to skončit. A tím je nástup odsouzeného do výkonu trestu.
Dotaz na konec: pokud je možné odpovědět, co Tě vedlo ke změně názoru? Jaké argumenty vedly ke změně Tvého postoje? Toto jsou otázky, na které mně odpovědi fakt zajímají. A nechci vědět žádné jméno :-))))

coze?

(blecha, 24. 4. 2007 1:49)

Oni jsou na Simunkovych strankach nejaci diskutujici? To jsem asi neco propasla... nebo snad myslite tu sekci Nazory? To opravdu neni diskuze, ale jen vzajemne usvedcovani se v omylu. Muj prispevek vznasejici jemnou pochybnost a touhu najit skutecnou pravdu tam byl odmitnut, prestoze byl velice slusny a tehdy jeste spise na strane odsouzeneho. Kde uz davno nejsem.

Ale jinak bohuzel musim rici, ze tyto stranky zde vic a vic vyznivaji jen jako nejaka touha po pomste, zacinaji byt zbytecne urazlive... Ten velikonocni prispevek je sice vtipny, ale asi ne zas tak pro blizke Simunka, kteri mu asi jeste porad veri a jsou v tom nevinne... tak napr. i bratr Jan, zda se, skalopevne veri v Simunkovu nevinu, a bylo by asi divne, kdyby neveril, kdyz je to jeho bracha... myslim, ze i autor techto stranek by veril v nevinu nekoho tak blizkeho a radeji by zaviral oci pred vsim, co tak uplne nesedi. Je to myslim uplne prirozene a neni snad potreba si tady pres bratra Jana vylivat zlost, podezrivat ho, ze o vsem vi a schvalne lze. Dale se mi na techto strankach nelibi, ze jsou anonymni a ze tu ani neni moznost kontaktu. Neco jineho by bylo zridit anonymne pouze diskuzni forum, ale ze si sem autor stranek dava clanky volajici po odmene za dopadeni odsouzeneho a dale parodicke velikonocni prani, to je celkem zbabele. Ted muzete napsat, ze ani ja nepisu pod svym jmenem, ale ja anonymitu vyuzivam pouze ke sve ochrane, ne k tomu, abych nekoho provokovala a naschval na nekoho utocila. Takze zkratka a dobre, chtelo by to jeste nejake treti stranky. Bohuzel je neumim vytvorit.

admi - anonym

(Jan Šimůnek - bratr, 23. 4. 2007 22:52)

Návštěvnost mě nezajímá. Zajímavý je počet diskutujících. A těch je i stebou 6!! No nic moc. Na stránkáh Martina je jich řádově více. Jak je to možné? Nechceš tvrdit, že všichni jsou zmanipulováni či rozumu mdlého. Co třeba, že mají na věc svůj názor. A soudy a právo, tak těm opravdu nevěřím.

Jene, skoro až dětino

(admin, 23. 4. 2007 21:11)

nepřeme se o návštěvnosti webů. Při minimální PC gramotnosti můžeš počet návštěv lehce zjistit.
Ale neodbočujme od zásadního problému a tím je tvůj odsouzený bratr. Dnes mně zaujalo zatčení pana Krejčíře a potvrdilo mi, že dříve či později je dopadena naprostá většina hledaných lidí. Samozřejmě to čeká i odsouzeného Martina. Tím jsem si jist. Docela by mně zajímal tvůj názor, jako osoby veřejně činné, na vymáhání práva v ČR.
A rada nakonec: neztrácej nervy, bude hůř. Co by jsi řekl na billboard s fotem uprchlého odsouzeného, jeden na Jižňáku, jeden na Vinohradech a jeden třeba na Dobříši. Budu o tom uvažovat.

pro bratra odsouzeného

(Pepa, 23. 4. 2007 12:21)

Vážený pane, tyto stránky nezhynou na úbytě, tyto stránky jsou to dobré, co v případu zaznělo. Je pravda, že stránky odsouzeného jsou blokovány a cenzurovány pro odlišné názory. Máte určitě právo na svůj názor a pohled na věc, protože jste bratr člověka, který zneužívá malé děti. Navíc je takový "frajer", že neumí přiznat vinu. Ono to totiž už snad ani nejde. Víte, kolik lidí by zklamal. Prováděl věci, které jsou někdy horší než vražda. Byl odsouzen, a to třemi soudy. Rozhodnutí nerespektuje. Toť vše. Místo, abyste byl schopen komunikovat se svým bratrem o tom, co udělal, akorát plácáte lživé nesmysly a vše překrucujete. Ať chcete nebo ne, ať se odsouzený skrývá kdekoliv, stejně si to jednou odsedí. Prostě jen proto, že je vinen, děti zneužíval a trest ho nemine. Není pro mě podstatné, kdo je autorem stránek, je hlavně důležité, že uveřejňuje objektivní pravdu. Za to mu dík. Prosím vyřiďte bratrovi, že fakt klidně může dál dávat kytky na stromy.