Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další kolegové trenéra Šimůnka

29. 9. 2007

Pedofilové zneužili 27 chlapců, hrozí jim deset let

 

25. září 2007  19:37

Kriminalisté odkryli jeden z největších případů pedofilie v Česku. Už loni obvinili dva muže podezřelé z toho, že v roce 2005 zneužili dvacet sedm chlapců. Nyní případ uzavřeli a v nejbližších dnech na oba muže podá státní zástupce žalobu. Hrozí jim až deset let vězení.

Oba muži, ve věku třicet dva a dvacet devět let, se vzájemně znali. Jeden z nich pracoval pro občanské sdružení Malý princ. Byl studentem teologie.

Občanské sdružení Malý Princ pořádalo pro děti řadu volnočasových aktivit, her a soutěží. Zaměřovala se zejména na děti ze sociálně slabších rodin. "S dětmi od sedmi do čtrnácti let jezdili na víkendové a letní tábory," upřesnila pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Právě tam se ze zdánlivě nevinných her ale postupně vyklubaly pedofilní hrátky. "Přímo ke znásilnění nedošlo, ale jeden z mužů chlapce fotil v různých pozicích a snímky uveřejňoval na internetu," popsala vedoucí mravnostního oddělení pražské policie Alena Kolářová.

"Je to velmi závažný a ojedinělý případ," dodala.

Jeden z pedofilů chtěl pracovat pro FOD
Podle ní se podobné případy dají jen velmi složitě odhalit. "Chlapci o tom samozřejmě vůbec mluvit nechtějí. Navíc pro děti to byly zajímavé akce – hry a víkendové pobyty a podobně," řekla.

Tentokrát jim pomohl Fond ohrožených dětí (FOD). "Jednou jsem řešila případ nějakého pedofila a oslovil mě jeho přítel. Řekl mi, že oni nejsou žádní pedofilové, ale milovníci dětí. Že se prý mám podívat na internet, kde se dozvím víc," popsala odhalení jedna ze zaměsnankyň Fondu Ivana Prudičová.

Jenže tomu, co poté objevili na internetových stránkách , nemohli ani věřit. "Byli tam chlapci nafocení v podivných pózách, se zvláštními detaily jejich obličejů. Některé děti byly obnažené a celé to bylo podkresleno divnou hudbou," líčila odhalení předsedkyně FOD Marie Vodičková. "Upozornili jsme na to pražský magistrát a poté policii."

Jeden z obviněných mužů podle ní již dříve usiloval o místo ve Fondu ohrožených dětí. "My jsme ho ale nevzali. Bereme jen málokoho, většinou manželské páry. Máme velmi přísná kritéria, všechny uchazeče posíláme také na psychotesty," řekla Vodičková.

Jak je tedy možné, že tito lidé vůbec mohli s dětmi pracovat? "Chybí na to zákon, který by nutil organizace, aby své zaměstnance prověřoval. Je to jen na nich, jaká kritéria si zvolí," řekla pražská radní Marie Kousalíková.

 

 

Policista dostal za zneužití junáků přísnější dva roky

 

Pražský městský soud poslal policistu Davida Stejskala na dva roky do vězení za pohlavní zneužívání. Původně vyvázl s pětiletou podmínkou. Stejskal zneužíval devět chlapců, kteří chodili do jeho oddílu Junáka.

Policista trpěl podle lékařských posudků homosexuální pedofilií. O své deviaci věděl od patnácti let, přesto se rozhodl věnovat práci s malými dětmi v junáckém oddíle.

Své malé svěřence fotil nahé, prováděl jim felaci a nutil je, aby mu dráždili pohlavní úd. Chlapcům poté vyhrožoval, že pokud vše prozradí, zavřou jejich rodiče do vězení. Nakonec ho prozradily pornografické fotografie s chlapci, které si nechal vyvolat ve fotolabu a na které jeho pracovníci upozornili policii.

Pražský obvodní soud Stejskalovi už dvakrát vyměřil tříletý podmíněný trest s odkladem na pět let. Teprve městský soud rozsudek zpřísnil na dva roky žaláře nepodmíněně.

Podle předsedkyně senátu Felicie Hruškové spáchal bývalý policista trestné činy pohlavního zneužívání, ohrožování výchovy mládeže a svádění k pohlavnímu styku.

Zpřísnění trestu uvítal zástupce poškozených Martin Korbář. "Mám za to, že tento rozsudek je mnohem
spravedlivější, ačkoli je z pohledu poškozených trochu mírný," řekl novinářům.

Policistův obhájce Jan Černý naopak s rozsudkem nesouhlasí, protože se domnívá, že pro odsouzeného by byla vhodnější ústavní léčba.

Stejskal z rozhodnutí soudu také nesmí deset let provozovat zájmovou činnost s nezletilými a bude se muset podrobit sexuologické léčbě, uvedla ČTK

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář