Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bývalý trenér se už dva roky skrývá před vězením za zneužívání gymnastek

velikost textu:

5. listopadu 2008  12:00

Už dva roky se vyhýbá nástupu pětiletého trestu bývalý reprezentant ve sportovní gymnastice a kdysi úspěšný trenér TJ Bohemians Praha Martin Šimůnek. Do vězení má jít za pohlavní zneužívání a ohrožování mravní výchovy mládeže.

Šimůnek v roce 1991 ukončil aktivní kariéru a začal se věnovat výchově mladých párů ve sportovní akrobatické gymnastice. Po patnácti letech jeho úspěšné práce však přišel pro mnohé jeho svěřence i jejich rodiče šok. Obvinění z pohlavního zneužívání.

seriál krimipříběhů na stopě


"V květnu roku 2005 mi Martin Šimůnek telefonoval, že ho odvezli policisté a obvinili z něčeho, co nikdy neudělal, a že mu mám pomoci najít právníka," řekla jeho přítelkyně, se kterou se seznámil v roce 1999 v době, kdy u něj začala trénovat její dcera. Sblížili se a začali žít spolu.

"Šimůnek opakovaně v řádech několika desítek případů souložil se svou nezletilou svěřenkyní, prováděli spolu orální sex, ukazoval jí pornografické snímky a snažil se ji přemluvit, aby se nechala nahá vyfotit. To ovšem odmítala," řekla k obvinění pražská kriminalistka, která má případ na starosti.

"Obvodní soud pro Prahu 10 ho 22. listopadu 2005 odsoudil k sedmi letům vězení a pětiletému zákazu trenérské činnosti," dodala.

V letech 1999 až 2003, kdy se Šimůnek s dívkou scházel, jí také omlouval docházku ze školy v době, kterou trávila u něj v bytě. A to bez vědomí rodičů. I konec vztahu nesla dívka těžce, léčila se na psychiatrii, pokusila se o sebevraždu.

Podle Šimůnkovy přítelkyně však bylo vše jinak. Jeho svěřenkyně byla podle ní do trenéra zamilovaná. Když už výkonnostně nestačila, odešla z oddílu a chtěla se mu dokonce pomstít, uvedla žena.

"Aféra měla na celou rodinu ohromný dopad, nikdy by mě ale nenapadlo, že by cokoli z obvinění mohla být pravda," prohlásila Šimůnkova přítelkyně.

Telefon pro svědky

Informace o Martinu Šimůnkovi můžete volat policii na číslo 158, pražským kriminalistům na 974 826 020 nebo je ohlásit na jakékoli policejní služebně.

Další případ z roku 2004 přinesl svědectví jiné dívky, kterou Šimůnek podle její výpovědi obtěžoval v Jihlavě v noci po závodech ve svém hotelovém pokoji. Mladá závodnice si údajně chtěla ještě v noci povídat, Šimůnek jí proto nabídl, že může přespat u něj.

"Nabídl jsem jí své lůžko s tím, že si lehnu jinde," řekl Šimůnek v roce 2006 v pořadu Případ pro reportérku České televize. "Ona sama mi řekla, že si můžu lehnout vedle ní, pak jsem usnul. Ráno normálně odešla."

Podle svědectví dívky to však bylo trochu jinak. Na pokoji ji prý donutil lehnout si vedle něj, osahával ji na prsou a genitáliích, umožnil jí pít alkohol. Dívka se podle svých slov bránila.

Dokládají to i výpovědi ostatních mladých sportovkyň. Tvrdí, že když se vracely autobusem zpět do Prahy, plačící dívka se jim svěřila, co všechno se předešlou noc v hotelovém pokoji stalo.

Martin Šimůnek

má štíhlou atletickou postavu, je vysoký asi 175 až 180 cm, má světle hnědé, krátce střižené vlasy, modrozelené oči. Nemá žádné zvláštní znamení, dokáže však působit důvěryhodně, dokáže si získat zejména ženy.

Lidé, kteří Šimůnka znali, se rozdělili do dvou táborů. Martin Šimůnek a jeho příznivci dokonce založili internetové stránky www.martinsimunek.cz, na kterých jej obhajují proti obvinění. Sepsali i petici, kterou podepsalo 850 lidí.

Internetové stránky ale založili i lidé, kteří jsou naopak o vině přesvědčeni (www.simunek.estranky.cz).

"Tvrzení na jeho stránkách je účelové, jsou tam informace, které se mu hodí, takové polopravdy," řekl jeden z jeho oponentů. Rodič, jehož dcery u Šimůnka také trénovaly. "Proto jsme založili vlastní," vysvětlil.

Nejvyšší soud na základě odvolání nakonec Šimůnkovi snížil trest na pět let vězení a pětiletý zákaz činnosti. Podle odůvodnění soudu Šimůnek v prvním případě nezneužil závislosti dívky, protože mezi nimi byl milenecký vztah, což ho ale nezbavuje viny. V druhém případě pak už závislosti zneužil, když se dívku snažil osahávat, ale nechal toho, když ho odmítla.

Přesto Šimůnek k výkonu trestu na jaře roku 2006 nenastoupil. Podle lidí, kteří stojí proti bývalému trenérovi, ho musí někde na území republiky už dva roky skrývat jeho rodina či jeho blízcí.

"To je nesmysl, u mě doma byli i policisté, aby se sami přesvědčili, že ho neukrývám," uvedla Šimůnkova přítelkyně.

Tomáš Ptáčník   

http://zpravy.idnes.cz/byvaly-trener-se-uz-dva-roky-skryva-pred-vezenim-za-zneuzivani-gymnastek-1ra-/krimi.asp?c=A081105_113742_krimi_itu


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář